Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Blockchain Kursu

Venox

Çavuş
@SatoshiTURK Yönetim Bilişim Sistemleri son sınıf öğrencisiyim.
Lisans bitirme projesinde merkeziyetsiz çekiliş programını belirledim.
Uzun uğraşlar sonucu youtube'da kapsamlı eğitiminize denk geldim. Şuana kadar hiçbir problem yoktu bugün 5.Kısım geth kurulumunda sıkıntı yaşadım.

Önce son sürümü yükledim sanırım artık syncmode desteklenmiyor o yüzden sizin kursu çektiğiniz zaman ki sürümü indirdim syncmode çalıştı ama ekranda herhangi bir kıpırdama yok ben ekrana o bana bakıyor :) Ve birde rinkeby ve ropsten ağları kaldırılmış bir iki okuduğum makaleye göre. Ağların kaldırılması kursun ileri konularında banane gibi zorluklar çıkarır diye sormak istedim.

Neden full sürümü kurup kendi ağını oluşturmuyorsun diye sorarsanız Şuan güncel olarak full eth data size 1082gb olarak gözüküyor ve ben sistemimde bu kadar alana sahip değilim. Nacizane görüşünüzü merak ediyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
syncmode desteklenmiyor
evet artık desteklenmiyor fakat bsc bunu halen destekliyor, her ne kadar desteklese bile artık bsc ölçeklenebilir olmaktan çıktı 4TB üzeri bir size var artık.
bunun için yapabileceğimiz bir şey yok bağlı kalmak istiyorsak mecburen takip etmek zorundayız.
o yüzden sizin kursu çektiğiniz zaman ki sürümü indirdim syncmode çalıştı ama ekranda herhangi bir kıpırdama yok ben ekrana o bana bakıyor
tamam bu kısımda her ne olursa olsun CMD ekranınıza azda olsa bir çıktı vardır, eğer bir çıktı yoksa --verbosity 9 yazarak tüm logları listeleyebilirs ve hata tespiti yapabilirsiniz.

verbosity 3 defaulttur
verbosity 9 tüm herşeyi gösterecektir.
yada error.log dosyası flaglar ile açıp kapatabilirsiniz.

Bir ss paylaşın incelyelim.

gelelim görüşüme :)

1 - Ben yerinizde olsam Private bir blockchain kurarım ve bu chain üzerinde yaparım herşeyi, fakat bu defa explorer gibi nimetlerden yoksun kalacaksınız.,

2 - Hiç bir şey ile uğraşmaz sadece solidity kodumu yazar her şeyi BSC veya ETH testnet üzerişnde deploy eder çalıştırır keyfime bakarım.

bu söylediklerim videolarda mevcut, sonuç olarak bir token oluşturur gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

bu aşamalarda zorluk yaşarsanız yine bu konu altında belirtin adım adım sizin için bir video çekebilirim.

BSC üzerinde çalışmayı düşünürseniz şu adresten TEST Bnb coinleri temin edebilirsiniz : https://www.bnbchain.org/en/testnet-faucet

Son düzenleme:
unutmadan, yakınlarda güncel videolar hazırlamaya çalışacağım.

tamam bu kısımda her ne olursa olsun CMD ekranınıza azda olsa bir çıktı vardır, eğer bir çıktı yoksa --verbosity 9 yazarak tüm logları listeleyebilirs ve hata tespiti yapabilirsiniz.

verbosity 3 defaulttur
verbosity 9 tüm herşeyi gösterecektir.
yada error.log dosyası flaglar ile açıp kapatabilirsiniz.

Bir ss paylaşın incelyelim.
dediğiniz gibi hocam az bir çıktı var o konuda problem yok teşekkür ederim :)

gelelim görüşüme :)

1 - Ben yerinizde olsam Private bir blockchain kurarım ve bu chain üzerinde yaparım herşeyi, fakat bu defa explorer gibi nimetlerden yoksun kalacaksınız.,

2 - Hiç bir şey ile uğraşmaz sadece solidity kodumu yazar her şeyi BSC veya ETH testnet üzerişnde deploy eder çalıştırır keyfime bakarım.

bu söylediklerim videolarda mevcut, sonuç olarak bir token oluşturur gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

bu aşamalarda zorluk yaşarsanız yine bu konu altında belirtin adım adım sizin için bir video çekebilirim.

BSC üzerinde çalışmayı düşünürseniz şu adresten TEST Bnb coinleri temin edebilirsiniz : https://www.bnbchain.org/en/testnet-faucet
ben biraz bodoslama girdim hocam tam olarak kavramlara pek hakim değilim (private ağ oluşturmaya vs.) ama programlama geçmişim var halledebileceğimi düşünüyorum :D kursu bitirdikten sonra halledemezsem tekrar platform üzerinden size ulaşmak isterim daha sağlıklı olur. çok teşekkür ederim yanıtınız için.

dediğiniz gibi hocam az bir çıktı var o konuda problem yok teşekkür ederim :)

ben biraz bodoslama girdim hocam tam olarak kavramlara pek hakim değilim (private ağ oluşturmaya vs.) ama programlama geçmişim var halledebileceğimi düşünüyorum :D kursu bitirdikten sonra halledemezsem tekrar platform üzerinden size ulaşmak isterim daha sağlıklı olur. çok teşekkür ederim yanıtınız için.
kursu bitirdiğinizde bir çok şeyi yapabiliyor olacaksınız. bir problem olursa lütfen burada bizimle paylaşın :) diğer arkadaşlarda bu konuda bilgi sahibi olsun. malesef Türkçe kaynak yok sizinde bildiğiniz gibi.

Ayrıca bu gibi konulara ilgi duyuyorsanız lütfen edindiğiniz yeni bilgileride blockchain programlama kategorisinde paylaşın hem size hem bize faydası olacaktır.

keyifli forumlar :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,235
Kullanıcılar
6,698
Son üye
EFECEV97
Geri